Posted on

Sposoby na zatrzymanie krwawienia paznokci u psa

Czy potrzebujesz sposobu na zatrzymanie krwawienia z paznokci Twojego psa? Zbyt krótkie obcięcie paznokci u psa to częsty problem podczas obcinania paznokci, ale na szczęście istnieje kilka prostych rozwiązań, które możesz zastosować, aby zatrzymać krwawienie.

O ile odzyskanie zaufania psa do ponownego obcinania paznokci może zająć trochę czasu, o tyle sama rana może być łatwo opatrzona w domu. Oto 5 prostych sposobów na zatrzymanie krwawienia z paznokci Twojego psa, od użycia proszku styptycznego po stworzenie własnego rozwiązania DIY.

Zachowaj spokój po zbyt krótkim obcięciu paznokci u psa

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać po zbyt krótkim obcięciu paznokci u psa, jest zachowanie spokoju. Będziesz wiedzieć, że cięcie zbyt daleko natychmiast, twój pies będzie prawdopodobnie odciągnąć od ciebie i wypuścić yelp. Jeśli wpadniesz w panikę, pogorszysz jeszcze bardziej swój strach, więc postaraj się zachować spokój. Krwawienie będzie wyglądało znacznie gorzej niż w rzeczywistości. Im spokojniejszy pozostaniesz, tym spokojniejszy będziesz mógł utrzymać psa.

Proszek pichtowy jest najbardziej powszechnym i skutecznym sposobem na zatrzymanie krwawienia z paznokci psa. To właśnie tego środka używają weterynarze i groomerzy do leczenia drobnych skaleczeń i tamowania krwawienia. Zawiera on benzokainę, która działa jak środek znieczulający miejscowo, aby pomóc złagodzić ból, oraz siarczan żelazowy, który pomaga zatrzymać krwawienie.

Aby użyć proszku styptycznego można zanurzyć paznokieć psa bezpośrednio w proszku lub użyć aplikatora. W przypadku użycia aplikatora, takiego jak wacik lub końcówka q-tip, należy pamiętać o umiarkowanym nacisku na paznokieć psa przez kilka minut, lub do momentu ustania krwawienia.

Proszki lub ołówki styptyczne są środkami przeciwkrwotocznymi, które działają poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych. Proszek styptyczny pomaga w krzepnięciu krwi i może pomóc w zapobieganiu przedostawania się bakterii do krwiobiegu.

Jeśli nie masz pod ręką proszku styptycznego, nie zaszkodzi kupić go następnym razem w aptece lub sklepie zoologicznym. Ołówki styptyczne są powszechnie dostępne w aptekach w pobliżu sekcji golenia, ponieważ są one również używane do leczenia skaleczeń i drobnych zacięć.